თეთრიწყაროს მუნიციპალიტეტში, ,,დევნილი ქალების მობილობის ბარიერები და მათი ზეგავლენა ქალთა ეკონომიკურ გაძლიერებაზე" - კვლევის პრეზენტაცია გაიმართა
01 დეკ 2022
თეთრიწყაროს მუნიციპალიტეტში, ,,დევნილი ქალების მობილობის ბარიერები და მათი ზეგავლენა ქალთა ეკონომიკურ გაძლიერებაზე" - კვლევის პრეზენტაცია გაიმართა.
გერმანიის საერთაშორისო თანამშრომლობის, საზოგადოების (GIZ) პროექტის, ,,დევნილი ქალების მობილობა განსაკუთრებული აქცენტით ქალთა ეკონომიკურ გაძლიერებაზე"- ფარგლებში, სახალხო დამცველის აპარატმა კვლევა განახორციელა.
აღნიშნული კვლევის პრტეზენტაცია, საქართველოს სახალხო დამცველის წარმომადგენელმა ქვემო ქართლის რეგიონში, ირმა მჭედლიძემ წარადგინა. პრეზენტაციას თეთრიწყაროს მუნიციპალიტეტის მერი გიორგი წიკლაური მოადგილესთან ლია ზურებიანთან, მერიის სამსახურების ხელმძღვანელ პირებთან და ადგილობრივი, სამოქალაქო საზოგადოების წარმომადგენლებთან ერთად დაესწრო.