სოფელ კოდაში მცხროვრებ დედ-მამით ობოლ ბავშვებს საკვები პროდუქტებისა და ჰიგიენური საშუალებების ამანათები გადაეცათ
შერიგებისა და სამოქალაქო თანასწორობის საკითხებში სახელმწიფო მინისტრმა თეა ახვლედიანმა, ქვემო ქართლში სახელმწიფო რწმუნებულმა შოთა რეხვიაშვილმა და თეთრიწყაროს მუნიციპალიტეტის მერმა გიორგი ქორიძემ, სოფელ კოდაში მცხროვრებ დედ-მამით ობოლ ბავშვებს საკვები პროდუქტებისა და ჰიგიენური საშუალებების ამანათები გადასცეს.
აღნიშნულ სოციალურ დახმარებას შერიგებისა და სამოქალაქო თანასწორობის საკითხებში სახელმწიფო მინისტრის აპარატი, გაეროს ბავშვთა ფონდის UNICEF-ის მხარდაჭერით ახორციელებს, რომელსაც რეგიონში მცხოვრები დედ-მამით ობოლო ბავშვები მიიღებენ. ასევე დარიგდება ბროშურები, სადაც ეთნიკური უმცირესობების წარმომადგენლებისთვის უწყებათაშორის საკოორდინაციო საბჭოზე მიღებული გადაწყვეტილებები და კოვიდ 19-ის პრევენციის მიზნით შემუშავებული რეკომენდაციები, მათთვის გასაგებ ენაზე იქნება დატანილი.
აღნიშნული პროექტი აშშ-ის საერთაშორისო განვითარების სააგენტოსა (USAID) და საქართველოს გაეროს ასოციაციის (UNAG), „ტოლერანტობის, სამოქალაქო ცნობიერებისა და ინტეგრაციის მხარდაჭერის პროგრამის“ (PITA) მხარდაჭერით ხორციელდება.
მნახველთა რაოდენობა: 4636
დატოვეთ კომენტარი (0)