ტყის ქუჩის კეთილმოწყობითი სამუშაოები
ქ. თეთრიწყაროს, ტყის ქუჩაზე მიმდინარეობს გზის 100 მეტრიანი მონაკვეთის კეთილმოწყობითი სამუშაოები, პარალელურად მიმდებარე ქუჩაზე შეიცვალა სასმელი წყლის მილები.
ამ ეტაპზე კომპანია სანიაღვრეების მოწყობას და მოასფალტებას ანხორციელებს. სამუშაოები 2015 წლის 3 ივლისს დაიწყო, დაგეგმილი სამუშაოები მიმდინარე წლის 22 აგვისტოს დასრულდება. სამუშაოებს ანხორციელებს კომპანია შპს „გიო და დათი“, რომლისთვისაც ადგილობრივი ბიუჯეტიდან 86.214 ლარია გამოყოფილი.
აღნიშნული სამუშაოები დაათვალერეს: პრემიერის აპარატის წარმომადგენელმა მინდია ღლონტმა, ქვემო ქართლში სახელმწიფო რწმუნებულ-გუბერნატორის ადმინისტრაციის რეგიონული პროექტების კოორდინირების სამსახურის უფროსმა გიორგი ხომერიკმა, თეთრიწყაროს მუნიციპალიტეტის ადმინისტრაციული სამსახურის უფროსმა ბესარიონ ფაღავამ და ინფრასტრუქტურის განვითარების, არქიტექტურისა და მშენებლობის სამსახურის უფროსმა სიმონ გულედანმა.