დინამო თბილისის საფეხბურთო კლუბსა და თეთრიწყაროს მუნიციპალიტეტს შორის ურთიერთთანამშრომლობის მემორანდუმი გაფორმდა.
12 ოქტ 2022
ქვემო ქართლში სახელმწიფო რწმუნებულის გიორგი დოხტურიშვილის მხარდაჭერით, დინამო თბილისის საფეხბურთო კლუბსა და თეთრიწყაროს მუნიციპალიტეტს შორის ურთიერთთანამშრომლობის მემორანდუმი გაფორმდა.
მემორანდუმის ფარგლებში მუნიციპალიტეტში მცხოვრებ ფეხბურთით დაინტერესებული ბავშებისა და მათი მშობლებისათვის გაიმართა პროექტის პრეზენტაცია, ახალგაზრდული ფეხბურთის და ნიჭიერი ფეხბურთელების სპორტულ განათლებაზე და პროფესიონალ ფეხბურთელებად ჩამოყალიბებაზე. პრეზენტაციას, დინამო თბილისის საფეხბურთო კლუბიდან წარმომადგენლები, გია ისიანი და ოთარ წიკლაური უძღვებოდნენ.
პროექტის ფარგლებში გაუმჯობესდება სპორტული ინფრასტრუქტურა, საწვრთნელი მეთოდოლოგიის დანერგვა, შიდა და საერთაშორისო ტურნირებში მონაწილეობა და ა.შ.
ამ ეტაპზე ააიპ კულტურისა და სპორტის ცენტრთან არსებულ საფეხბურთო სკოლაში ვარჯიშები ჩატარდება ქალაქ თეთრიწყაროში და დაბა მანგლისში.
მსურველებს შეუძლიათ ონლაინ რეგისტრაციის გავლა შემდეგ ლინკზე: