მიწის სისტემური რეგისტრაციის საინფორმაციო კამპანია
6 სექტემბერს თეთრიწყაროს მუნიციპალიტეტში მიწის სისტემური რეგისტრაციის რეფორმის საინფორმაციო კამპანიის ფარგლებში, მოქალაქეთათვის საკონსულტაციო შეხვედრა გაიმართა, რომელსაც ადგილობრივი თვითთმარველობის წარმომადგენლები და დაინტერესებულ პირები ესწრებოდნენ.
საჯარო რეესტრის ეროვნული სააგენტოს წარმომადგენლებმა, დაინტერესებულ პირებს რეფორმით გათვალისწინებული აქტივობების შესახებ დეტალური ინფორმაცია მიაწოდეს და სამართლებრივი კონსულტაცია გაუწიეს.
მიწის სისტემური რეგისტრაცია მთელი საქართველოს მასშტაბით, ქვეყნის 59 მუნიციპალიტეტში ხორციელდება (გარდა თვითმმართველი ქალაქებისა: თბილისი, ბათუმი, ქუთაისი, ფოთი, რუსთავი და ოკუპირებული ტერიტორიებისა).
საქართველოს იუსტიციის სამინისტროს საჯარო რეესტრის ეროვნული სააგენტო 2022-2024 წლებში გეგმა-გრაფიკის მიხედვით აზომავს და დაარეგისტრირებს კერძო, სახელმწიფო და მუნიციპალურ საკუთრებაში არსებულ მიწის ნაკვეთებს და შექმნის მონაცემთა ერთიან ბაზას.
მიწის სისტემური რეგისტრაცია სრულიად უფასოა.
კონკრეტულ ადმინისტრაციულ ერთეულებში საკადასტრო აგეგმვითი/აზომვითი სამუშაოების დაწყების განრიგის გაცნობა შესაძლებელია შემდეგ ბმულზე: slr.napr.gov.ge/schedule